Anasayfa | Site Haritası

Feshane’De Çanakkale Rüzgarı…

 

 

2-5 Ocak tarihleri arasında İstanbul Feshane’de düzenlenen Çanakkale Tanıtım Günleri büyük ilgi gördü. Çanakkale’nin kapsamlı tanıtımının yapıldığı etkinlikler, çok sayıda ziyaretçinin akınına uğradı.

Çanakkale’deki resmi kurumlar, dernekler ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere il merkezi ve ilçelerin de katkılarıyla açılan stantlarda Çanakkale’nin tanıtımı yapıldı. Çanakkale Belediyesi de özellikle kentin önemli değerli arasında bulunan seramik, Troia, Kazdağları ve Çanakkale Savaşları’nın 100. yılı olan 2015 konseptini ziyaretçilerle buluşturdu.

Başkan Gökhan’dan Davet…

Geniş bir katılımın olduğu Çanakkale Tanıtım Günleri’nin açılışında konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale’nin ‘barışın kenti’ olduğunu belirterek, Çanakkale Savaşlarının 100. Yıl dönümü etkinliklerine herkesi davet etti. Gökhan, "Gelibolu Yarımadasının koynunda uyuttuğu birçok milletten, dinden, dilden, yitirdiğimiz canlarla, bizim şehitlerimizle bir devrin battığı yerin omuzlarımızdaki büyük sorumluluğunu hiç unutmadan, bu dünya miraslarına sahip olmanın haklı gururu ve 'Barışa ev sahibiyiz' sloganı ile 2015'te herkesi Çanakkale'ye bekliyoruz" diye konuştu.

Çanakkale Belediyesi Standına Büyük İlgi

Tanıtım Günlerinin ilgi gören stantlarının başında Çanakkale Belediyesi standı vardı. Kentin seramik tarihinin yeniden canlandırıldığı Seramik Müzesi tanıtımının yanı sıra canlı seramik performansı, önemli mitolojik değerlerimizden Troia, fauna ve florası başta olmak üzere zengin oksijen ve su kaynaklarıyla Kazdağları ve Çanakkale Savaşlarının 100. Yıldönümü olan 2015 konseptinin ön plana çıktığı Çanakkale Belediyesi standı, ziyaretçilerden büyük beğeni topladı.

Canlı seramik performansı ziyaretçilerden büyük ilgi çekerken, konuklar da seramik yaparak bu keyifli deneyimi yaşama imkânı buldu. Ayrıca konuklara seramik objeler de hediye edildi. ÇABAM Tahta At Atölyesinde üretilen oyuncak atlar ise özellikle çocukların büyük ilgisini çekti. Minikler, tahta atlarla keyifli vakit geçirdi.

Bunların yanı sıra, Çanakkale Belediyesinin standı dizaynı, zengin içeriği ve çeşitli tanıtım materyalleri ile Tanıtım Günlerine katılan ziyaretçilerden tam not aldı.

Başkan Gökhan da Stantları Gezdi

Çanakkale Belediyesi standında konuklarla yakından ilgilenen Başkan Gökhan, öte yandan Tanıtım Günleri kapsamında il merkezi ve ilçelerden gelen çeşitli kurum ve kuruluşların stantlarını gezerek bilgi aldı. Başkan Gökhan, ayrıca yerel ve ulusal televizyon kanallının muhabirleriyle de çeşitli röportajlar gerçekleştirerek, hem Çanakkale’yi tanıttı hem de Tanıtım Günleri hakkında bilgiler verdi.

2-5 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Çanakkale Tanıtım Günlerine, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, siyasi parti temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Çanakkaleli çeşitli grupların üye ve temsilcileri, Çanakkale Belediyesinin tespitiyle davet edilen İstanbul’da yaşayan Çanakkaleliler başta olmak üzere çok sayıda ziyaretçi katıldı. Yaklaşık 4 gün boyunca çok sayıda etkinliğin düzenlendiği tanıtım günlerinde Çanakkale Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu da Şef İftihar Vanlı yönetiminde Çanakkale Türkülerinden oluşan bir konser vererek büyük alkış aldı.

06.01.2015 ( 13.39 )