Anasayfa | Site Haritası

Doğacanlar’In Rozet Töreni Heyecanı

 

 

Çanakkale Belediyesi Barbaros Sosyal Yaşam Evi ' nde, Sosyal Hizmet Uzmanı H. Okyar İĞLİ liderliğinde çalışmalarını sürdüren Doğacanlar isimli grup çalışması, 7- 14 yaş grubundaki çocuklara doğayı sevmeyi ve korumayı, eğlenerek öğretmeyi amaçlayan aktivitelerden oluşuyor.

Her hafta Perşembe günleri gerçekleşen toplamda 2,5 ay süren eğitimin ardından DOĞACAN olduklarını temsil eden yaka rozetleri düzenlenen tören ile çocuklara takıldı.

Çocuklar, ilerleyen günlerde akranlarına öğrendiklerini aktarabilecekleri bilinçlendirme kampanyalarına başlayacaklar. Çanakkale Belediyesi Evcil Hayvan Bakım, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi'ni ve Çakab gibi birimleri ziyaret edecek olan Doğacanlar, sahil temizliği, Sosyal Markete 2. el eşya yardımı gibi aktivitelere katılacaklar. Yerel tohumun önemini kavrama, fide ve fidan dikme, Buğday ve Tema gibi gönüllü derneklerle iletişim kurma grubun bundan sonraki çalışmaları arasında yer alacak.

Yıl sonuna kadar birlikteliklerini sürdürecek olan Doğacanlar, daha sonra yeni arkadaşlarını  aralarına katacak ve doğaya can vermeye devam edecekler.

09.01.2015 (13.38)