Anasayfa | Site Haritası

8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun...

 

Geçen her yıl kadına yönelik şiddete, istismara ve haksızlığa karşı gösterdiğimiz duruşlara, söylemlere, yaratılan farkındalıklara yenilerini ekliyor. Ancak üzerine yenileri eklenen sadece karşı duruşlar değil. Ne yazık ki geçen zaman, 1857 Amerika’sında daha iyi çalışma koşulları uğruna yaşamını yitirmiş 129 kadın emekçinin yanına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Kelimelerin hiçbir anlamı ile açıklanamayacak bu utanç karşısında yüreklerimiz bir türlü soğumayan çaresizliklerle dolu. Yaşanan olayları düşünüp, umut dolu sözler söylemek ne kadar zor olsa da, karanlık zihinlere karşı verdiğimiz mücadeleden asla vazgeçmemeliyiz. Tek bir düşüncenin değişmesi, onun hayatlara çarparak çoğalması demek. Bu nedenle son sesimizle hak ve özgürlükler için haykırmalıyız.

Kadının aklıyla, fikriyle, emeğiyle ördüğü daha iyi bir yaşam umuduna hepimizin büyük ihtiyacı var.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin, hayatın her alanında gerçekleşip vücut bulmasını, kadınların haklı taleplerinin hayata geçip, seslerinin susmayacağı, susturulmayacağı günler dileyerek, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.

Sevgi ve saygılarımla…


Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı