Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyesi’Nden Sınav Önlemleri...


15 Mart 2015 tarihinde gerçekleşecek olan Yükseköğrenime Geçiş Sınavı’na (YGS) ilişkin Çanakkale Belediyesi tarafından çeşitli önlemler alınmıştır.

15 Mart 2015 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak olan YGS’nin sakin bir ortamda geçmesi açısından Belediyemizce yürütülecek çalışmalar belirtilen gün ve saat süresince durdurulacaktır.

Bunun yanı sıra belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kent genelinde yürütülmesi muhtemel inşaat ve hafriyat çalışmalarının sınav süresince durdurulmasına ilişkin ilgili kurumlarla irtibat sağlanmıştır.

Aynı zamanda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Yapı Denetim Şirketlerine yaptığı tebligatlar ile sınav saati süresince inşaat faaliyetlerinin de durdurulması için gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

Sınavın gerçekleşeceği okulların çevresinde gürültü yapılmaması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına da Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerekli kontroller sağlanacaktır.

Sınav yerine gidecek adayların ulaşımının rahat ve hızlı sağlanması konusunda Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından da gerekli tedbirler alınmıştır. Sınav öncesi ve sonrasında Toplu Taşıma Amirliğince gerekli tedbirler alınarak, araçların koordinasyonu sağlanacaktır.

Konuya ilişkin gerekli hassasiyetin kentlilerimiz tarafından da gösterileceğine inanıyor, Çanakkale Belediyesi olarak sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz…

12.03.2015 ( 16.12 )