Anasayfa | Site Haritası

Kentlilerden Temizlik Kampanyasına Tam Destek…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Temiz Çevrem’ Kampanyası için Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan programa, kentliler de destek verdi.

Çevre yönetim faaliyetlerinin başarıyla devam ettirilmesi ve bu konuda toplumun bilinçlendirilmesine yönelik 1-7 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde başlatılan Temiz Çevrem Kampanyası kentte de ilgi gördü. Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda, Kent Konseyine bağlı Mahalle Meclisleri, kent gönüllüleri ve kentlilerin katılımları ile kentin her mahallesini kapsayacak şekilde hazırlanan temizlik programı 4-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti.

Temizlik çalışmaları kapsamında kentlilere eldiven, çöp poşeti gibi malzemelerin temini sağlanırken, çöp kamyonu, çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı, sokak süpürme aracı, arazöz gibi makine ve ekipman desteği de verildi. Program dahilinde sokak ve caddelerde hem Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı personel hem de kentliler temizlik çalışmaları gerçekleştirdi.

12.05.2015 ( 16.53 )