Anasayfa | Site Haritası

Konut Günleri’Nin Açılışı Gerçekleşti

 

 

Kentte bir ilk olarak Çanakkale Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen ve Çanakkale Belediyesi’nin de destek verdiği Konut Günleri’nin açılışı 13 Mayıs Çarşamba günü İskele Meydanı’nda gerçekleşti.

13-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Konut Günleri’nin açılışına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Müteahhitler Birliği Başkanı Hakan Vural ve yönetim kurulu üyeleri, ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu, inşaat sektörünün temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda davetli ve kentli katıldı.Sektör temsilcileri ile ihtiyaç sahiplerini bir araya getiren Konut Günleri’nin açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi’nin girişimleri ve müteahhitlerin girişimleriyle kentte nitelikli konutların üretiminin hızla arttığına dikkat çekerek, bu kapsamda Konut Günleri ile birlikte kentteki potansiyelin de görünür hale geleceğine dikkat çekti. Başkan Gökhan, emeği geçenlere de teşekkürlerini iletti. Müteahhitler Birliği Başkanı Hakan Vural, Çanakkale Konut Günleri etkinliği ile birlikte üretici ve tüketicinin ilk kez karşılıklı buluştuğunu belirterek, farklı, değişik lokasyonlarda ve çeşitli bütçedeki yüzlerce konutun da görücüye çıktığını kaydetti.

Çanakkale Belediyesi Standına Büyük İlgi

Konuşmaların ardından Konut Günleri’nin açılış kurdelesi kesilirken, protokol ve davetliler stantları gezdi. Tüketicilere farklı konseptlerde, çeşitli indirim paketleri ile birlikte çok sayıda konut projesinin sunulacağı Konut Günleri kapsamında Çanakkale Belediyesi standı da göz doldurdu. Stantta, Çanakkale Belediyesi’nin ürettiği ve kentlilerin hizmetine sunmak üzere hazırladığı Altın Yıllar Yaşam Merkezi, Belediye Çalışanları Eğitim, Sosyal Tesis Rekreasyon Alanı Projesi, Ece Ayhan Kültür Merkezi Projesi, Eski Küçük Sanayi Alanı Yenileme Projesi, İtfaiye Binası Projesi, Kent Meydanı ve Çevresi Düzenlemesi Kentsel Tasarım Projesi, Sağlıklı Yaşam Parkı, Sosyal Konutlar Mevkii Kentsel Yenileme Projesi, Taziye Evi Projesi, Troya Köprüsü Projesi, Yaş Sebze ve Meyve Hali Projesi ile Yeşil Yerel Yönetim Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Projesi’nin tanıtımı gerçekleşti. Çanakkale Belediyesi’nin ilgili personelleri tarafından belediyenin proje ve çalışmalarına ilişkin standı gezen kentlilerimize bilgilendirme yapıldı.

13-19 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Çanakkale Konut Günlerinde bir hafta boyunca sabah 10.00’dan akşam 23.00’e kadar İskele Meydanı’nda ziyarete açık olacak.

14.05.2015  (15.15)