Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan, Öğrencilerle Venedik Bienali'ndeydi

 

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz yıl ‘Savaşın Sonunu Yalnız Ölüler Görür’ temasıyla düzenlenen 4. Uluslararası Çanakkale Bienali’nde görev alan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini Venedik Bienaline götürdü.

4. Uluslararası Çanakkale Bienalinde görev alan ve başarılı bir süreç geçiren öğrencilere verdiği sözü yerine getiren Başkan Gökhan, 9 Mayıs-22 Kasım 2015 tarihleri arasındaki 56. Uluslararası Venedik Bienali’ne ÇOMÜ’lü öğrencilerle katıldı. Dünyaca ünlü bienali gezme fırsatı bulan öğrenciler, farklı deneyimler edinerek Çanakkale’ye döndü.

Öğrenciler Venedik dönüşünde Başkan Gökhan’a, Çanakkale Bienali Genel Direktörü Seyhan Boztepe ve CABININ Yönetici Küratörü Deniz Erbaş’ın da katıldığı teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Gökhan’a teşekkür eden öğrenciler aynı zamanda teşekkür plaketi de takdim etti. Hem farklı bir ülke hem de çağdaş sanatın çeşitli örneklerini görme fırsatı bulduklarını kaydeden öğrenciler, bu gezinin eğitim ve çalışma süreçlerine büyük katkısı bulunacağını dile getirdi.

24.06.2015  (16.16)