Anasayfa | Site Haritası

Yazar Ve Sanatçı Evi’Nde Çocuklar İçin "Yaratıcı Yaz Atölyeleri"...

 

Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi tarafından hazırlanan 01 Temmuz 2015 Çarşamba günü başlayan "Yaratıcı Yaz Atölyeleri" programı eğlenceli ve renkli çalışmalarla devam ediyor.

Dinamik ve yaratıcı bir içeriğe sahip olan “Yaratıcı Yaz Atölyeleri”, “Yaratıcı Drama ile Masal Günleri”, “Oyun ve Oyuncak Yapım Atölyesi”, “Güzel Yazı Yazma Atölyesi” gibi programlardan oluşuyor.  5-13 yaş aralığındaki çocuklar için hazırlanan programların içeriği her hafta değişerek, 2 saatlik bir süreyi kapsıyor. Atölye programları çocukların değişik malzeme ve tekniklerle tanışarak hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarını, kendilerini sanat yoluyla ifade edebilmelerini, eğlenceli ve özgür bir platformda sanatın farklı disiplinleriyle tanışmalarını amaçlıyor.

“Yaratıcı Drama ile Masal Günleri” programı oyunla kitabı bir araya getirirken; “Oyun ve Oyuncak Yapım Atölyesi”nde çocuklar hem çevrelerinde kolaylıkla bulabilecekleri malzemelerin nasıl oyuncağa dönüşebileceğini deneyimleyerek kendi oyuncaklarını yapıyor hem de yaratıcı drama oyunları ile eğlenceli ve yaratıcı bir sürecin parçası oluyor. “Güzel Yazı Yazma Atölyesi” çocukları güzel yazı yazma teknikleri ve kaligrafi sanatı ile tanıştırırken; çocukların yaratma ve ifade etme ihtiyaçlarını sanat aracılığı ile destekleyen "Yaratıcı Sanat Atölyesi" de çocukları mobil heykelden geri dönüşüm sanatına yaratıcı bir sürece davet ediyor.

Evren Aldoğan koordinatörlüğünde hazırlanan; Canan Ar ve İ. Nezih Yolcu kolaylaştırıcılığında yürütülen atölyeler Temmuz ve Ağustos ayları boyunca Yazar ve Sanatçı Evi’nde devam edecek.

09.07.2015 ( 14.58 )