Anasayfa | Site Haritası

Kentliler Mahalle İftarlarında Bir Araya Geldi...


Kent Konseyi Mahalle Meclisleri ve Mahalle Muhtarlıklarının organizasyonu ve Çanakkale Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştirilen sokak iftarları kentlileri bir araya getirdi.

Kentin 7 Mahallesini de kapsayan sokak iftarı programları 6 Temmuz Pazartesi günü Fevzipaşa Mahallesi ile başladı.

 

 

Devamında, Cevatpaşa,

 

Barbaros,

 

 

İsmetpaşa,

 

Kemalpaşa,

 

Namık Kemal ve

 

 

Esenler Mahallesi

 

 

ile devam eden iftar yemeklerine, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan başta olmak üzere Mahalle Muhtarları, Mahalle Meclisi Başkanları ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Her mahallede kurulan geniş iftar sofralarında bir araya gelen kentliler, bir arada iftar yapmanın keyfini yaşadı. Geleneklerimizin de yaşatıldığı iftar sofralarında yapılan keyifli sohbetlerle komşuluk ilişkileri de pekişmiş oldu.

Yapılan dualar ve birlikte yenen iftar yemeklerinin ardından Mahallelilere hitaben konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, iftar programlarının amacının mahalle sakinlerinin iftar vesilesiyle bir araya gelmesi, birlik ve beraberliğin sağlanması olduğunu belirtti. Başkan Gökhan’ın iftar programlarında verdiği ortak mesaj ise, Barışın Kenti Çanakkale’de birlik, beraberlik ve kardeşliğin bozulmaması yönündeydi.

Mahalle sakinlerini buluşturan sokak iftarı programları 12 Temmuz Pazar günü Esenler Mahallesi Cumartesi Pazarındaki iftar yemeği ile birlikte son bulurken, kentliler de de sokak iftarı programlarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

14.07.2015 ( 13.19 )