Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyesi Personeli Geleneksel İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

 

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geleneksel hale gelen personel iftar yemeğinde Çanakkale Belediyesi personeli ve aileleri ile bir araya geldi.

İki gün sürecek olan İftar yemeklerinin ilkine, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Handan Özyayla, Ali Sürücü, Rebiye Ünüvar ve Özleyiş Çetin, birim müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve Çanakkale Belediyesi’nin çok sayıda çalışanı aileleriyle birlikte katıldı.

Keyifli bir iftar yemeği ortamında bir araya gelme fırsatı bulan Çanakkale Belediyesi çalışanlarına hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ramazan ayı içerisinde en kutsal gün olarak kabul gören Kadir Gecesi’ne denk gelen iftar yemeğinde Belediye personeli ve emekçileri ile bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Başkan Gökhan, “İslam dini gerçekten kutsal bir din.  Kardeşlik ve kul hakkı üzerine kurulmuş, kardeşlik üzerine bizlere öğütler veren, barış için öğütler veren, nimetleri hakkaniyet içerisinde kullanmamızı emreden, israfı haram kılan bir anlayışın temsilcisi olarak biz de bu inancı üzerimizde taşıyoruz. Özellikle son günlerde İslam adı altında kendini ifade eden toplumların hiç de dinimize uygun olmayan bir şekilde birbirleriyle savaş içinde olduklarını görüyoruz. İnsanlar birbirlerini katlediyorlar. Ama biz Çanakkale’de barış içinde yaşayarak hayatımızı sürdürüyoruz. Ailelerimizle bir iftar programı yapabiliyorsak, barış içinde birlikte yaşayabiliyorsak bu; dinimizin emrettiği şekilde yaşadığımızın göstergesidir. Hep barış, özgürlük diyoruz. Fakirimize destek olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımıza, engellilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Gönlümüz insanların mutluluğundan yana. Dinimiz de insanların mutluluğundan yana. Her zaman söylediğim bir şey var; tüm sıfatlarımız geçicidir. Ama insanlık sıfatımız bizle beraber geldi bizle beraber gidecektir. İnsanları sevmek, hakkaniyetli olmak, barışı sevmek çok önemlidir. Biz bu inancı taşıyoruz” diye konuştu. Başkan Gökhan, tüm personele ve davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ederken, başarılı ve sağlıklı bir yıl geçirmelerini temenni ederken, yaklaşan Ramazan Bayramlarını da kutladı.

Birlik, beraberlik içerisinde, keyifli bir sohbet ortamında gerçekleşen personel iftar yemeğinin ikincisi ise 15 Temmuz Çarşamba günü gerçekleşecek.

14.07.2015  (18.21)