Anasayfa | Site Haritası

Sosyal Yaşam Evlerinde Yaz Etkinlikleri Sona Erdi...

 

Çanakkale Belediyesi’ne bağlı Barbaros, Esenler ve Troia Sosyal Yaşam Evlerinin katılımcı çocuklarına yönelik eğitici, öğretici ve eğlenceli Yaz Etkinlikleri sona erdi.

Kentli çocuklarımızın yaz tatillerini hem verimli hem de eğlenceli geçirebilmeleri adına düzenlenen Yaz Etkinliklerinde sosyal, kültürel ve sportif pek çok aktivite gerçekleştirildi. Çocukların birbiriyle kaynaşıp sosyalleşebildikleri, kendilerini pek çok alanda geliştirip farklı bilgiler edinebildikleri etkinliklerden yaklaşık 300 çocuk yararlandı.

Esenler Sosyal Yaşam Evinde 7-14 yaş çocuklara yönelik, Barış Kültürü ve Çevre Bilinci Artık Materyal Çalışması, Anne –Çocuk Satranç Grubu, Maske Atölyesi, Benim Müzik Aletim, Akıllı Hamleler Çocuk Ergen Anne Grubu, Uygulama Mutfağı, Oyuncak Atölyesi, Buğday Çocukları Grubu, Seramik Grubu, Sokak Oyunları Grubu, Takı Tasarımı Grubu, Yüzme Grubu, Kentimin Tarihine Zaman Yolculuğu Yapıyorum Grubu, Rüzgarlı Misketler Grubu, Sanatsal Atıştırmalar, Anne-Çocuk Bilgilendirme Çalışması ve Jimnastik faaliyetlerinin yanı sıra kent içi geziler de düzenlendi.

Barbaros Sosyal Yaşam Evinde ise 7-14 yaş çocuklara yönelik Anne Çocuk Satranç Grubu, Anne ve Çocuk Tiyatro Grubu, Uygulama Mutfağı, Taş Boyama Grubu, Takı Tasarımı Grubu, Alçı Çalışması Grubu, Yüzme Grubu, Geziler, Jimnastik Grubu, Ergen Destek Grubu ve Anne Çocuk Bilgilendirme Grubu başlıklarında etkinlikler gerçekleştirildi.

Troia Sosyal Yaşam Evinde de yine 7-14 yaş çocuklara yönelik Uygulama Mutfağı, Oyuncak Atölyesi, Zeka Oyunları, Küçük Mucitler Grubu, Kağıdın Dansı Grubu, Tasarım Grubu, Seramik Grubu, Sokak Oyunları, Drama, Takı Tasarımı Grubu, Yüzme Grubu, Dans, Geri Dönüşüm Projeleri Grubu, Geziler, Anne-Çocuk Bilgilendirme, Jimnastik Grubu, Görsel Sanatlar Grubu, Ergen Destek Grubu ile dolu dolu bir yaz etkinlik programı gerçekleştirildi. Ayrıca Sosyal Yaşam Evlerinin 5-6 yaş grubu çocuklarına yönelik dans, zeka oyunları ve Anne-Çocuk Satranç Grubu çalışmaları da düzenlendi.

Sosyalleşip yeni bilgiler edindikleri eğlenceli bir yazı geride bırakan çocuklar ile aileleri düzenlenen etkinliklerden oldukça memnun olduklarını ifade ettiler.

02.09.2015 ( 16.18 )