Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale'yi İnternette Karış Karış Gezebileceksiniz!


Çanakkale Belediyesi’nin gerçekleştirdiği 360 Derece Panoramik Kent Haritası Projesi ile birlikte kentin 360 derece panoramik yol fotoğraflarına ulaşabilir, aynı zamanda il merkezi ve mücavir alanlara (Güzelyalı ve Dardanos) ilişkin tüm adres, kadastro verileri, bina fotoğrafları ve elektronik imar durumuna bakabilirsiniz.

2014 yılında Troia Caddesi, Demircioğlu Caddesi ve Kayserili Ahmet Paşa Caddesinde yapılan 360 derece panoramik çekimler bu yıl da Çanakkale merkez ilçe ve mücavir alanları kapsayacak şekilde tamamlandı. Proje ile birlikte hem merkez hem de Güzelyalı ve Dardanos’a ilişkin tüm adres, kadastro verileri, bina fotoğrafları, 360 derece panoramik yol fotoğrafları ve elektronik imar durumuna ‘Çanakkale 360 Kent Rehberi’ üzerinden kolayca ulaşılabilecek.

Çanakkale Belediyesi resmi web sitesi http://www.canakkale.bel.tr adresinden yayınlanacak olan 360 Kent Rehberi uygulaması, hali hazırda kullanılmakta olan kent rehberi üzerinden ulaşılabilir olacaktır. Geçtiğimiz hafta çekimleri tamamlanan 360 derece panoramik kent haritasının Aralık 2015 içerisinde hizmete açılması planlanmaktadır.

Portal üzerinden arama yapılarak harita üzerinden konum bulunabilmekte; ilgili sokakta sanal olarak gezinti yapmak mümkün olabilmektedir. Böylelikle Çanakkaleli olsun olmasın tüm vatandaşlar Çanakkale’yi daha yakından tanıyabileceklerdir. Ayrıca gezinilen cadde ve sokaklar üzerinde herhangi bir mesafe veya alan ölçümü 0,5 cm hata payı ile yapılabilecektir.

03.09.2015 ( 15.48 )