Anasayfa | Site Haritası

“Belediye Başkanımız Yalnız Değilsiniz…” DİSK & Tüm-Bel-Sen...


 

DİSK Genel-İş Sendikası ve Tüm Bel-Sen yöneticileri Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yönelik geçtiğimiz günlerde düzenlenen saldırıları kınayan bir basın açıklamasında bulundu.

Sendika yöneticilerinin yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve Çanakkale Belediyesi çalışanları saldırıları kınamak üzere yapılan basın açıklaması için Belediye önünde bir araya geldi. Çalışanlar, “Belediye Başkanımız Yalnız Değilsiniz” yazılı pankartla açıklamaya katılırken, sözü ilk olarak Tüm Bel-Sen Çanakkale Şube Başkanı Zeki Önder aldı. Önder, Çanakkale halkının barıştan yana olmasından bazı taraflarca rahatsızlık duyulduğunu belirterek, “Başkanımıza yapılan haksız saldırı ve hakaretler, buna keza kendilerine karşıt olarak gördükleri basın ve basın çalışanlarına yapılan saldırılar bu yüzdendir. Ancak Çanakkale halkı sağduyulu, hoşgörülü, barıştan yana tutumlarıyla bu tavrın hiçbir zaman karşılığı olmadığını göstermiştir” dedi.

DİSK Genel-İş Çanakkale Şube Başkanı Erdinç Uslan ise, son günlerde artan terör olayları ile birlikte ülkenin hassasiyetleri konusunda çok farklı olayların yaşandığına dikkat çekerek, Çanakkale’de de huzurun bozulmasına yönelik bir takım davranışların türediğini söyledi. Bu çerçevede 7 Haziran seçimlerinin ardından Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yönelik karalama kampanyası başlatıldığını ve son olarak şehit cenazesinde saldırı gerçekleştirildiğini belirten Uslan, “Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, sizin bir bir fabrikalarını kapattığınız, işsizliğe mahkum ettiğiniz bu kentte işçi, memur, hizmet alımı yaklaşık 1000 kişiye ekmek vermektedir. Üniversite şehrine dönüştürüyoruz diye ballandıra ballandıra anlattığınız bu kentte, üniversite hastanesine 400 bin TL yardım yapan, yüzlerce üniversite öğrencisine burs veren, yüzlercesine de staj imkânı sağlayan bir hayırseverdir Ülgür Gökhan. Sendikal mücadelemizde bugüne kadar pek çok bürokratla karşı karşıya gelmemize rağmen, sınıf mücadelemizde sonuna kadar destek vererek, emeğin ve emekçinin yanında olan, her fırsatta çalışanlarıyla omuz omuza olan bir babadır Ülgür Gökhan… Halkla iç içe yaşamayı kendisine yol çizmiş, Çanakkalelilerin yüzde 55 oyunu alarak belediye başkanı seçilmiş bir demokrasi sevdalısıdır Ülgür Gökhan… Şüphesiz ki onunla çalışan bizler, ondan çok şey öğrendik. Ama en iyi öğrendiğimiz şey onun doğru ve mantıklı eleştiriye her zaman açık kişiliğidir. Ancak yalanla, iftirayla, söylediği sözü başka yere çekerek yapılan karalama kampanyasını ve ona her şekilde saldıranları şiddetle kınıyoruz” dedi.  Uslan sözlerini, “Artık biz, Çanakkale’de Türkiye’de barış istiyoruz” diyerek noktaladı.

Basın açıklamasına katılan kalabalık topluluk, uzun bir süre alkışlar eşliğinde bir kez daha Başkan Gökhan’ın yanında olduklarının mesajlarını verdiler…

18.09.2015 ( 13.56 )