Kültürel ve Sosyal Mekanlar

Ece Ayhan Evi


Edebiyatımızın en özgün seslerinden Çanakkaleli bir şair olan ve yaşamının bazı dönemlerinde kentimizde yaşayan Ece Ayhan’ın adının verildiği Ece Ayhan Evi Çanakkale Belediyesinin restore edip, 2015 yılında yeniden kullanıma sunduğu tescilli geleneksel bir yapıdır. Bu özgün kamusal mekânda (sivil) topluma yönelik toplantı, panel,  söyleşi, dinleti, atölye çalışmaları, konser, film gösterimleri gibi birçok kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Ece Ayhan Evi’nde, kentimizde 2008 yılından bu yana Ece Ayhan’ın şiirleri ve düşünsel mirası etrafında nitelikli çalışmalar yürüten Ece Ayhan Sivil Girişimi’nin gönüllü emeği ve Çanakkale Belediyesi’nin desteğiyle etkinlikler ücretsiz ve tüm kentlilerin katılımına açık olarak organize edilmekte;  kentimizin kültür, sanat ve düşünce dünyasına katkı sağlanmaktadır.

Ece Ayhan Evi’nden, kentteki kurum, kuruluş ve oluşumlar da adını aldığı Ece Ayhan’ın duruşuna ve düşünsel mirasına aykırı olmayan (sivil) toplumun ve kamunun kapasitesini geliştirmeye, yapabilirliğini artırmaya yönelik faaliyet ve etkinlikler için yararlanmaktadır.

 

Adres : Fevzipaşa Mah. Zafer Meydanı Tıflı Sok. No:9

 

Telefon : 0286 213 91 41Başkan'a Mesaj