Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Park ve Sosyal Alanlara Bahar Dokunuşları…


Park ve Sosyal Alanlara Bahar Dokunuşları…

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte kullanım sıklığı artan park ve sosyal alanlarda Belediyemizce bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yürütülüyor.

Çalışmalar kapsamında Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Barış Kordonu, Barış Kafe önü ve Karina Deniz Kültürü Merkezinde bulunan çocuk oyun alanlarında yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu doğrultuda Barış Kordonundaki çocuk oyun alanında zemin yenileme çalışmaları kapsamında çocuk oyun halısı döşeme faaliyetleri ile birlikte yeni oyun gruplarının montajı gerçekleştirildi. Çalışmalar kapsamında, Barış Kafe önünde bulunan çocuk oyun alanı da genişletilerek, yeni oyun gruplarının montajı yapıldı. Kentlilerimiz tarafından sıklıkla tercih edilen bir başka nokta olan Karina Deniz Kültürü Merkezinin oyun park alanı da genişletilirken, alana yeni oyun grupları ekleniyor. Aynı zamanda ilgili alanlarda mevcut haldeki oyun gruplarının bakımları yapılarak yeni görünümleri ile kısa süre içerisinde başta çocuklar olmak üzere kentlilerin hizmetine sunulması planlanıyor.

Öte yandan, Belediyemiz Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından da Kordonboyunda bulunan oturma gruplarında boyama ve yıllık rutin bakım çalışmaları gerçekleştirilirken, Barış Kordonundaki (Yeni Kordon) oturma gruplarında da ahşap yenileme çalışmaları yürütüldü.


17.04.2024 09:57