Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN'ın 10 Ağustos 1915 Anafartalar Zaferi Mesajı


Her cephesinde ayrı bir kahramanlık destanının yazılı olduğu, denizde ve karada emsalsiz mücadelelerin verildiği, büyük ve acı kayıplara rağmen sonunda “Çanakkale Geçilmez” dedirten Çanakkale Savaşlarının en önemli olaylarından biri kuşkusuz ki Anafartalar Zaferi’dir.

Bundan 104 yıl önce vatan toprağı için Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde verilen mücadele, İtilaf devletlerinin Çanakkale’yi geçme konusundaki ümitlerini sonsuz bir şekilde toprağa gömmüş, bizlere de vatanımızdan, bayrağımızdan, bağımsızlık ve özgürlüklerimizden asla vazgeçmememizi daimi olarak hatırlatan mesajlar bırakmıştır.

Yaşadığımız bu kutsal topraklar her ne kadar acı kayıpların verildiği savaşlarla kazanılsa da bizler, bize bırakılan bu emanetin büyüklüğünün ve öneminin bilincinde olarak, her zaman barışı, özgürlükleri ve umudu yaşatıyoruz. Bu doğrultuda, Anafartalar Zaferi ile bize bu güzel toprakları emanet eden, umudu aşılayan, ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.


Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı09.08.2019 13:48