Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Duyuru…


Duyuru…

2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 12. Maddesi gereğince Belediye sınırları ile mücavir alanları içinde yapılan her türlü ilan ve reklam, İlan ve Reklam Vergisine tabi olduğundan 1 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında yeni asılan veya yaptırılan reklamlar için İlan ve Reklam Vergisi Beyannamesi verilmesi zorunludur.

Bu kapsamda, beyanlarında adres ve miktar değişikliği olmayan mükelleflerin de beyanları aktarılarak yılda iki eşit taksitte Mayıs ve Kasım aylarında ödenmek suretiyle tahakkuklandırılacaktır.

Mükelleflerin bu süre içerisinde gecikmeye meydan vermeden İlan ve Reklam Vergisine ait beyannameleri Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Birimi’ne vermeleri gerekmektedir.


İlan ve Reklam Vergisi Tarife ve Nisbeti

-İlan ve reklam amacıyla dağıtılan her türlü broşür, katalog, duvar takvimi, biblolar veya benzerlerinin her biri için,

-Dükkan, ticari-sanayi müessese ve serbest meslek erbabınca çeşitli yerlere asılan ve takılan her çeşit levha, yazı ve resim gibi sabit bütün ilan ve reklamların beher metrekaresinden,

-Motorlu taşıt araçlarının içine veya dışına konulan ilan ve reklamların beher metrekaresinden,

-Işıklı veya projeksiyonlu ve elektronik kayan yazılı ilan ve reklamlardan her metrekaresi için yıllık olarak beyan verilmesi gerekmektedir.


Ödeme Bilgileri

İlan ve Reklam Vergisi;

-Çanakkale Belediyesi Veznelerine,

-Çanakkale Belediyesi Vakıflar Bankası Truva Şubesi

IBAN:TR180001500158007306677005 nolu hesap numarasına,

- Çanakkale Belediyesi 229067 nolu Posta Çeki hesabına yatırılabilir.


444 17 17 numaralı Çağrı Merkezimizden 2215, 2217 veya 2218 dahili numaralarını tuşlayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İlan ve Reklam Vergisi Beyanname Formunu indirmek için TIKLAYINIZ


06.01.2020 16:16