Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çanakkale Belediyesinin Teknik Çalışmaları Devam Ediyor


Çanakkale Belediyesinin Teknik Çalışmaları Devam Ediyor

Çanakkale Belediyesinin kentin çeşitli noktalarında yürütmekte olduğu teknik çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda kentlilerin yaz-kış keyifle kullandıkları mekanlardan biri olan Özgürlük Parkı’nda yer alan kafeterya binasının genişletilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar doğrultusunda mevcutta üçer adet olan bay ve bayan WC alanlarının iki katına çıkarılması, mescid alanı oluşturulması ve çay ocağı alanının da genişletilmesi hedefleniyor. Çalışmalar tamamlandığında mevcutta 68,5 m2 olan kamuya ait kullanım alanının da 151,20 m2’ye çıkarılması planlanıyor.

Çalışmaların sürdüğü bir başka alan ise Barış Kordonu. Eski Tekel Fabrikasının bulunduğu alanda yürütülen Barış Kordonu Kafeterya Binası yapım işi kapsamında yaklaşık 276 m2’lik kapalı alana sahip kafeterya binasının inşaat çalışmaları da devam ediyor. 

Kısa bir süre önce AVM’ler bölgesine kadar uzatılan Barış Kordonunda yapımı devam eden kafeterya binası ile Özgürlük Parkı’ndaki mevcut kafeterya binasının genişletilmesi çalışmaları tüm hızıyla sürmekte olup, sosyal izolasyon sürecinin ardından, sağlıklı günlerde kentlilerimizin hizmetine sunulacaktır. 


29.04.2020 16:48