Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

5 Haziran Dünya Çevre Gününde Anlamlı Etkinlik


5 Haziran Dünya Çevre Gününde Anlamlı Etkinlik

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile düzenlenen etkinlik kapsamında Güzelyalı Halk Plajı sahili temizlendi.

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ÇAKAB ve SUEZ Çanakkale RR Atık Hizmetleri A.Ş. işbirliğiyle gerçekleşen etkinlikte sahildeki gelişi güzel atılmış atıklar toplanarak, çevre kirliliğine dikkat çekilmesi ve bu konuda duyarlılık yaratılması hedeflendi.

Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da burada yaptığı açıklamada; “Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü. Bu yıl ki çevre günü çok daha anlamlı. Biliyorsunuz ki, Koranavirüs sorunu dünyayı sardı. Bununla beraber çevre konusu da gündeme geldi. Virüsün çıkış nedeni çevresel sorunlar olabilir ama şunu gördük; bizler zorunlu olarak evlere girince, doğada hayvanların ve bitkilerin hızlı bir biçimde çoğaldığını gördük. Bu çok anlamlı bir durum. Bu nedenle de bu 5 Haziran'da bunları düşünmemiz gerekir. Yunusların, balıkların ortaya çıktığını haberlerde görüyoruz. Normalde göremediğimiz birçok hayvan yine görünmeye başladı. Sonuç olarak, bu dünyanın sadece bize değil, bütün canlılara ait olduğunu görmemiz lazım. Dolayısı ile dengeli bir şekilde yaşayacağız, doğayı tahrip etmeyeceğiz. Bence Çevre Gününün en önemli mesajı bu” dedi.

Başkan Gökhan, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bugün Halk Plajımızda sahilin temizlenmesi etkinliği gerçekleştiriyoruz. Arkadaşlarımız burada bir mesaj vermek için sahildeki çöpleri gönüllü olarak topluyorlar. Toplanan çöplerden görüyoruz ki, envaa çeşit atık var. Buradan özellikle gençlerimize seslenmek istiyorum. Elbette özgürce sahilleri, kordonları kullanacaklar ancak buraları kullandıktan sonra atıklarını bırakmaları yakışmıyor. Lütfen sahillerimizi kullandıktan sonra temiz bırakalım. Çünkü damlaya damlaya göl olur. Kirlilik de çoğala çoğala daha büyük sorunlara neden olur”.


05.06.2020 14:30