Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Can Dostlarımız İçin Çalışmaya Devam…


Can Dostlarımız İçin Çalışmaya Devam…

Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde sokakta yaşayan can dostlarımız için gerçekleştirdikleri çalışmaları Şubat ayı boyunca da aralıksız olarak sürdürdü.

Veteriner İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Şubat ayı boyunca 50 kedi ve 19 köpeğin kısırlaştırma operasyonu tamamlandı. Uzman ekiplerce alınan kedi ve köpekler kısırlaştırma işlemlerinin ardından gerekli sağlık kontrollerinden geçirilirken, 5199 Sayılı Kanun kapsamında gerçekleştirilen tedavilerinin ardından can dostlarımız, alındıkları bölgelere geri bırakıldı.

Can Dostlar İçin 5 Ton Mama

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, aynı zamanda can dostların beslenme konusunda da titizlikle çalışıyor. Kent genelindeki beslenme odaklarının düzenli olarak kontrolü sağlanırken, Ocak ve Şubat aylarında can dostlar için toplam 5 ton mama desteği sağlandı.

Can Dostlar Yeni Yuvalarında

Yürütülen çalışmalar kapsamında can dostlarımız, belediyemiz ve kentlilerimizin de duyarlılıkları sayesinde yeni yuvalarına kavuşmaya devam ediyor. Sahiplendirme çalışmaları doğrultusunda yine Şubat ayında 14 köpek ve 1 kedi yeni yuvalarına kavuştu.

Kentimizi ve yaşamımızı paylaştığımız can dostlarımız ile ilgili konularda kentlilerimiz, 0286 212 60 08 ve mobil 0552 986 7128 nolu telefonlardan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine ulaşabilirler.


02.03.2021 15:22