Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın Dünya Sosyal Adalet Günü Mesajı


Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın Dünya Sosyal Adalet Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler dünyadaki fakirlik ve işsizlik konularına kamuoyunun daha fazla ilgisini çekebilmek için 2009 yılından itibaren geçerli olmak üzere 20 Şubat'ı 'Dünya Sosyal Adalet Günü' ilan etmiştir.

Dünya Sosyal Adalet Günü; uluslararası nitelikte olup, gelir ve cinsiyet eşitliği, sosyal ve ekonomik dışlanmaların önüne geçme, işsizlik, eğitim, sağlık gibi temelinde insan haklarını da barındıran pek çok konu başlığını içererek bu konularda sağlanması gereken dayanışmanın anlam ve önemini ortaya koymaktadır.

Temenni ediyorum ki, çocukların yatağa aç girmediği, kadınların özgürce yaşadığı ve cinayete kurban gitmediği, hayvanların zevk uğruna katledilmediği bir denge kurulsun, dünyamızdaki tüm insanlar ve canlılar için hava ve su kadar elzem bir olgu olan adalet anlamını bulsun.
20 Şubat Dünya Sosyal Adalet Günü vesilesiyle yoksulluğun ortadan kaldırıldığı, eğitim ve sağlık imkanlarından herkesin eşit yararlanabildiği, cinsiyet, dil, din ırk gözetmeksizin herkesin bireysek hak ve özgürlükler çerçevesince insanca yaşayabildiği bir dünya temenni ediyorum.

Saygılarımla.


Ülgür GÖKHAN
Belediye Başkanı


18.02.2022 17:17