Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çanakkale 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına Hazır


Çanakkale 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına Hazır

Çanakkale Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde kenti Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile donattı. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yıldönümü kapsamında cadde ve sokaklara Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleri ile donatılırken, billboard ve raketler de bu güne özel mesajlar ile bayrama hazırlandı. 

Tahta At Çocuk Şenliğinde Çocuklar 23 Nisan Coşkusunu Bir Arada Yaşayacak

Çanakkale Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı etkinlikler ile kutlayacak. Çocukların 23 Nisan'ı coşku ile bir arada kutlayabilmeleri amacı ile her yıl geleneksel olarak düzenlenen Tahta At Çocuk Şenliği bu yıl da Halk Bahçesi'nde gerçekleştirilecek.  23 Nisan 2022 Cumartesi günü Halk Bahçesi'nde 11:00 ile 19:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek şenlikte, söyleşiler, animasyonlar, sahne gösterileri, atölyeler, sanat aktiviteleri, sergiler, sokak oyunları ve spor aktiviteleri gibi birbirinden renkli etkinlik ve eğlenceli oyunlar çocuklar ile buluşacak.  

Karina Deniz Merkezi'nde Çocukları Birbirinden Eğlenceli Etkinlikler Bekliyor

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenecek olan etkinlikler kapsamında Karina Deniz Kültürü Merkezi'nde de Çanakkale Boğazı'ndaki Batık Savaş Gemileri Sergisi Açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri gerçekleştirilecek. 14:00-17:30 saatleri arasında düzenlenecek olan spor parkur yarışlarının yanı sıra deniz kabuğu boyama, ahşap deniz canlıları boyama, plastik toplama etkinliği gibi birbirinden eğlenceli etkinliklerin yanı sıra saat 16:00'da ise sergi açılışı gerçekleştirilecek. 21.04.2022 16:00