Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN'ın 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Mesajı


Dünya tarihinin en eski mesleklerinden ve uğraşlarından, günümüzde de ekonomilerin can damarlarından biri olan tarımın en büyük emekçileri kuşkusuz ki çiftçilerimizdir. Tarımsal üretimin gücü, çeşitliliği, verimliliği, pazarlama büyüklüğü gibi unsurlar, ekonomik kalkınmanın en büyük destekçilerinden olup bir ülkenin ekonomisinin en önemli can damarlarından biri tarımdır. Tarladan sofraya, topraktan sanayiye uzanan meşakkatli yolculuğun da en önemli emektarları çiftçilerdir.

Ne şanslıyız ki bizler de Barışın Kenti Çanakkale'mizde, bereketli ve ürün çeşitliliğine elverişli topraklara, bununla birlikte büyük bir tarım potansiyeline sahibiz. Çünkü biliyoruz ki tarım olmadan, üretim olmadan yaşam da olmaz. Çanakkale Belediyesi olarak tarımın hayatımızdaki öneminin bilincinde olarak, uzun bir süredir tarımsal üretim çalışma ve projelerine ağırlık vermekteyiz.

Bundan hareketle, kentimizde hem üretici hem de tüketicinin fayda sağlaması adına, tarımsal üretimin güçlendirilip desteklenmesine yönelik çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Temiz enerji yatırımları ile desteklediğimiz bu süreçte, uzun bir süredir Tohum Sandığımızda atalık ve yerel tohumlarımızı geliştiriyor, üretiyor ve gelecek nesillere aktarılması adına kentlilerimizle, ilgilileriyle paylaşıyoruz. Yine yerel tohumlardan elde ettiğimiz fidelerimizi de toprakla buluşturuyor, doğal lezzetlerimizi kentlilerimizle de paylaşıyoruz. Dolayısıyla, kentimizde doğal ürünlerin yetişmesine, üreticinin, çiftçinin desteklenmesine, insanların sağlıklı gıdaya ulaşmasına katkı sunmak adına önemli adımlar attığımızı söyleyebiliriz. Ayrıca kentimizdeki üreticilerimiz, çiftçilerimiz, gönüllülerimiz ve kooperatiflerimizle de el ve güç birliği yapıyoruz.

Bilgileri, tecrübeleri, sabırları, alın teri ve emekleriyle toprağa gözü gibi bakan, üretimin en önemli neferleri olan, bizleri doyuran ve besleyen baş tacımız  tüm çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, emek ve özverilerinden dolayı her birine şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla.


Ülgür GÖKHAN
Belediye Başkanı


13.05.2022 14:01