Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Afet Müdahale Planı Tatbikatı Gerçekleştirildi


Afet Müdahale Planı Tatbikatı Gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığının 2022 yılını “Tatbikat Yılı” olarak ilan etmesi nedeni ile 12 Mayıs 2022 Perşembe günü “Çanakkale Afet Müdahale Planı Yerel Düzey Saha Tatbikatı” gerçekleştirildi.

Çınarlı Köyü'nde bulunan AFAD Lojistik Depo ve Eğitim Sahası'nda düzenlenen tatbikata Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkan Vekili Birten Sarıbaş, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, AFAD Müdürü İbrahim Tarı, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Gündüz Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Celil Sezgin, Çanakkale Kızılay Şube Başkanı Erdoğan Madak ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katılım gösterdi. 

Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyeleri, AFAD Ekipleri, UMKE, Kızılay personeli, Orman ve Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Ekipleri, Çanakkale Özel İdare ÇÖZAK ekibi, Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, AKUT ekipleri, ÇOMÜ Acil Yardım ve Afet yönetiminde okuyan gönüllü öğrenciler ile TAMP Çanakkale Ana ve Destek çözüm ortaklarının katıldığı tatbikat, hazırlanan senaryo doğrultusunda başarı ile gerçekleştirildi. 

Tatbikatın tamamlanmasının ardından protokol üyeleri tatbikata katılan ekipler ile bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çekildi. 


26.05.2022 10:47