Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Yarışma Birincileri Ödül Gezisi İle Keyifli Bir Gün Geçirdi


Yarışma Birincileri Ödül Gezisi İle Keyifli Bir Gün Geçirdi

Çanakkale Belediyesi tarafından 28 Mayıs 2022 tarihinde 16.’sı düzenlenen Liselerarası Popüler Müzik Yarışması’nın birincileri, yarışmanın ödülü olan İstanbul gezisine katıldı.

Çanakkale Belediyesi tarafından 16 yıldır düzenlenen Liselerarası Popüler Müzik Yarışması; bu yıl renkli görüntülere sahne olurken gençleri sanatta aktif olmaya teşvik etme amacıyla çıktığı yolda, 8 lisenin performansına tanıklık etti. 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü, ilk kez açık havada Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilen yarışma, liseli katılımcılar ve dinleyenlere konser tadında bir akşam yaşattı. 

Keyifle geçen 16. Liselerarası Popüler Müzik Yarışması’nın birincisi, Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi’nin öğrencileri oldu. Yarışmanın ödülü olan İstanbul Gezisi ise, 11 Haziran 2022 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Kahvaltı ile başlayan İstanbul turu; Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi gezisi ile devam etti. Botanik Bahçesi’nde farklı birçok bitki türünü keşfeden öğrenciler, gezinin bir sonraki durağı olan Selfies Müzesi’ne geçti. Liseli müzisyenler, Selfies Müzesi’nde fotoğraf için oluşturulmuş alanlarda keyifli anlar yaşayarak, anılarını ölümsüzleştirdi. Öğle yemeğinin ardından gezinin son durağı olan İllüzyon müzesi ziyaret edildi. İllüzyon müzesinde geçirilen keyifli vaktin ardından program, akşam yemeği ile sona erdi. 17.06.2022 13:15