Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının İstihdama Etkisi Çalıştayı Gerçekleştirildi


Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının İstihdama Etkisi Çalıştayı Gerçekleştirildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel programı kapsamında uygulanan ve Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında finanse edilen ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın faydalanıcısı olduğu Yenilenebilir Gençlik Enerji projesi kapsamında düzenlenen “Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının İstihdama Etkisi” Çalıştayı, 21 Ekim 2022 Cuma günü gerçekleştirildi.  

Kolin Otel’de düzenlenen çalıştaya Vali İlhami Aktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Lutfıhak Alpkan, Belediye Başkan Vekili M. İrfan Mutluay, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Yardımcısı Prof. Dr. Turgut Kılıç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya Erkan, GIZ Türkiye Ülke Direktörü Rubeena Esmail ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç’ün yanı sıra ilgili STK temsilcileri ve paydaş kurum temsilcileri katıldı.  

Açılış konuşmaları ile başlayan programda söz alan Belediye Başkan Vekili Mutluay, Çanakkale Belediyesi’nin hayata geçirdiği sürdürülebilir enerji proje ve yatırımlarını katılımcılarla paylaştı. Mutluay; “Güney Marmara Bölgesi sürdürülebilir enerji konusunda potansiyeli en yüksek bölgelerden biri. Tabi bu konuda bölgede hayata geçirilmek istenen projelerin etkilerinin iyice gözden geçirilmesinin ve değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Çanakkale Belediyesi olarak bu konuya büyük önem gösteriyoruz ve aynı zamanda bunun bilincindeyiz. Sürdürülebilir enerji konusunda hayata geçirdiğimiz projeler var ve bunun daha da geliştirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.  

Açılış konuşmalarının ardından program, Güney Marmara Bölgesi Yenilenebilir Enerji İstihdam Piyasası Analizi Raporu’nun sonuçlarının değerlendirilmesi ile devam etti.


21.10.2022 15:23