Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Cumhuriyetin 99. Yılı Coşku İle Kutlandı


Cumhuriyetin 99. Yılı Coşku İle Kutlandı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıldönümünü, her yıl olduğu gibi bu sene de büyük bir coşkuyla kutladık.

Cumhuriyet Bayramı kapsamındaki etkinlikler, 28 Ekim 2022 Cuma günü Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma töreniyle başladı. Törene Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Avukat Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, başta olmak üzere, kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, sendika, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ve kentliler katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulduğu tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile son buldu. 

Kordonboyunda Resmi Geçit Töreni Düzenlendi

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, 29 Ekim 2022 Cumartesi günü sabah saatlerinde de resmi kutlama törenleri gerçekleşti. Valilik Makamında gerçekleşen tebriklerin kabulünün ardından, kordonboyunda resmi geçit töreni düzenlendi. Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yanı sıra protokol üyeleri, kurum ve kuruluşların temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ve kentlilerin katıldığı törende, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapılırken, halk dansları gösterileri de büyük ilgi gördü. Program, resmi geçit töreniyle sona erdi.

Cumhuriyet Resepsiyonu Gerçekleştirildi

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, Subay Ordu Evi'nde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu ile devam etti.  Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, sivil ve askeri protokol üyeleri ile çok sayıda davetlinin katıldığı resepsiyonda konuklar, ellerinde bayraklarla marşlar seslendirerek Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Fener Alayında Kentliler Cumhuriyet Coşkusunu Birlikte Yaşadı

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında akşam saatlerinde ise, geleneksel hale gelen fener alayı düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayan fener alayına Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve çok sayıda kentli katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen binlerce kentli, ellerinde meşaleler, bayraklar ve pankartlar ile birlikte büyük bir coşkuyla marşlar söyleyerek Yat Limanına kadar yürüdü. 31.10.2022 14:13