Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çocuk Kültür Evi'nin Rengarenk Ocak Ayı Etkinlikleri Çocukları Bekliyor


Çocuk Kültür Evi'nin Rengarenk Ocak Ayı Etkinlikleri Çocukları Bekliyor

Çocukların kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla farklı disiplinlerden atölye ve etkinlik programları yürüten Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi'nde ocak ayı boyunca, yazar sohbetlerinden sanatçı buluşmalarına ve film günlerine kadar pek çok renkli etkinlik çocukları bekliyor.

Sanatsever tüm çocukların büyük bir ilgiyle takip ettiği, sanatın farklı disiplinlerinde çalışmalarını yürüten sanatçılarla çocukları bir araya getiren ve ocak ayında minyatür, seramik ve baskı sanatçısı Göksel Sevim'in konuk edileceği “Sanatçı Buluşmaları” etkinliği 14 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 13.00'te Çocuk Kültür Evi'nde gerçekleştirilecek.

Çocukların erken yaşta kitap sevgisi edinmelerine ve edebiyatla nitelikli ilişki kurabilmelerine katkı sunan “Evde Yazar Sohbetleri” etkinliğinin ocak ayı konuğu ise Çocuk Edebiyatı'nın sevilen kalemlerinden, ödüllü yazar Kaan Elbingil olacak. Merakla beklenen ve çevrim içi gerçekleştirilecek olan etkinlik, 20 Ocak 2023 Cuma günü saat 13.00'te Çocuk Kültür Evi'nin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıma sunulacak.

Her hafta çocuklarla birlikte film izlenip ardından bu filmin karakterlerinin, hikaye ve olay örgüsünün, müziğinin incelendiği bir film okuma atölyesi formatında yürütülen “Film Günleri” etkinliği de ocak ayı boyunca her cuma saat 15.30'da sinefilleri Çocuk Kültür Evi'nde konuk edecek. 8 yaş ve üzeri tüm çocukların katılımına açık olarak yürütülen etkinlik programı dahilinde, 06 Ocak 2023 Cuma günü saat 15.30'da “Hediye Operasyonu” filmi, 13 Ocak 2023 Cuma günü saat 15.30'da “Coco” filmi ve 20 Ocak 2023 Cuma günü saat 15.30'da “Evde Tek Başına 2” filmi çocuklarla birlikte izlenerek incelenecek.

Çocukların potansiyellerini keşfetmelerine ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine destek olmayı hedefleyen Çocuk Kültür Evi, tüm çocukları birbirinden renkli ocak ayı etkinliklerine katılmaya davet ediyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin: Cevatpaşa Mahallesi Piri Reis Caddesi Bayrak Sokak NO: 26/A 

Telefon: 0 286 217 73 11


03.01.2023 12:16