Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 29 Nisan Dünya Veteriner Hekimler Günü Mesajı


Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 29 Nisan Dünya Veteriner Hekimler Günü Mesajı

Kıymetli hemşerilerim;

Cana, canlıya hizmet etmesinden dolayı hekimlik, şüphesiz ki çok kutsal bir meslektir. Veteriner Hekimlik de hayvanların evcilleştirilmesi ile tarihte yerini almış dünyanın en saygın ve en köklü mesleklerindendir. Veteriner Hekimlik de bu doğrultuda sadece hayvanlar için değil; insan, çevre ve gıda sağlığını korumak adına hayati öneme sahip bir meslektir.  

Veteriner Hekimliğin öznesi yalnızca hayvanlar değildir, Veteriner Hekimler hayvan refahının iyileştirilmesinin yanı sıra; gıda güvenliğinin sağlanması, küresel açlığın azaltılması, zoonoz hastalıkların önlenmesi, hayvan ıslahı ve biyolojik çeşitliliğin korunması alanlarında yaptıkları çalışmalarla insanlığa da büyük katkılar sağlamaktadırlar.

Her yıl Nisan ayının son cumartesi günü kutlanan Dünya Veteriner Hekimler Günü dolayısıyla da başta kentimizdeki can dostların esenliği için yoğun hizmet veren Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü ve kentimizdeki Veteriner Hekimlerimiz olmak üzere, bu kutsal mesleği icra eden tüm hekimlere teşekkür ve saygılarımı sunar; Dünya Veteriner Hekimler Gününü kutlarım.

Ülgür GÖKHAN

Çanakkale Belediye Başkanı


28.04.2023 10:28