Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çocuk Kültür Evi'nde Birbirinden Renkli Mayıs Ayı Etkinlikleri


Çocuk Kültür Evi'nde Birbirinden Renkli Mayıs Ayı Etkinlikleri

Çocukların kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla farklı disiplinlerden atölye ve etkinlik programları yürüten, Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nde mayıs ayı boyunca, yazar sohbetlerinden sanatçı buluşmalarına ve film günlerine kadar pek çok renkli etkinlik çocukları bekliyor.

Sanatın farklı disiplinlerinde çalışmalarını yürüten sanatçılarla çocukları bir araya getiren “Sanatçı Buluşmaları” etkinliğinin mayıs ayı konuğu ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi ve müzisyen Çiğdem Ergun Güvenç olacak. Sanatsever tüm çocukların büyük bir ilgiyle takip ettiği etkinlik, 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 15.00’da Çocuk Kültür Evi’nde gerçekleştirilecek. 

Edebiyatseverler tarafından merakla beklenen, çocukların erken yaşta kitap sevgisi edinmelerine ve edebiyatla nitelikli ilişki kurabilmelerine katkı sunan “Evde Yazar Sohbetleri” etkinliğinin mayıs ayı konuğu ise gazete ve dergilerde eğitim ve gençler üzerine yazılar yazan, çocuklara ve gençlere seminerler veren, ödüllü çocuk ve gençlik kitapları yazarı Luigi Ballerini olacak. Çevrim içi gerçekleştirilecek olan etkinlik, 26 Mayıs 2023 Cuma günü saat 13.00’te Çocuk Kültür Evi’nin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıma sunulacak. 

Her hafta çocuklarla birlikte film izlenip ardından bu filmin karakterlerinin, hikaye ve olay örgüsünün, müziğinin incelendiği bir film okuma atölyesi formatında yürütülen “Film Günleri” etkinliği de mayıs ayı boyunca her cuma saat 15.30’da sinefilleri Çocuk Kültür Evi’nde konuk edecek. 8 yaş ve üzeri tüm çocukların katılımına açık olarak yürütülen etkinlik programı dahilinde, 05 Mayıs 2023 Cuma günü saat 15.30’da “Kırmızı Balon” filmi, 12 Mayıs 2023 Cuma günü saat 15.30’da “Luka” filmi birlikte izlenerek incelenecek.

Çocukların potansiyellerini keşfetmelerine ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine destek olmayı hedefleyen Çocuk Kültür Evi, tüm çocukları birbirinden renkli nisan ayı etkinliklerine katılmaya davet ediyor. 

Ayrıntılı Bilgi İçin: Cevatpaşa Mahallesi Piri Reis Caddesi Bayrak Sokak NO: 26/A 

Telefon: 0 286 217 73 11


03.05.2023 15:23