Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

“Gördüğünden Öte” Sergisi Ziyarete Açıldı


“Gördüğünden Öte” Sergisi Ziyarete Açıldı

Çanakkale Belediyesi Temmuz ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen Süleyman Dara'nın “Gördüğünden Öte” isimli fotoğraf sergisi sanatseverlerin ziyaretine açıldı. 

Çanakkale Belediyesi Kültür Merkezi Fuaye Alanı'nda 6 Temmuz 2023 Perşembe günü düzenlenen açılış etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Eşi Hale Gökhan, Belediye Başkan Yardımcısı Özleyiş Çetin, Belediye Meclis Üyeleri ve kentliler katıldı. Açılışta konuşan Dara, serginin içeriğine ilişkin katılımcılara bilgi verdi. Etkinlikte söz alan Başkan Gökhan ise insanların sanatsal ürünler ortaya çıkarmasının ve emek vermesinin ülkenin gelişiminde büyük bir önemi olduğunu vurgulayarak, Dara'yı tebrik etti. Konuşmaların ardından etkinliğe katılanlarla birlikte sergiyi ilgi ile gezen Başkan Gökhan, fotoğraflar hakkında bilgi aldı.  

Uzun yıllar Çanakkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde de görev yapan ve amatör olarak fotoğraf sanatıyla ilgilenen Süleyman Kutlu Dara'nın, yaptığı geziler sırasında çektiği doğa, yaşam ve insan odaklı fotoğraflarından oluşan “Gördüğünden Öte” sergisi ağustos ayı sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

Öte yandan sergi, 9-13 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 60. Uluslararası Troia Festivali etkinliklerinde de yer alacak.  


07.07.2023 13:56