Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Başkan Yardımcısı Mutluay'ın Almanya Programı Başladı


Başkan Yardımcısı Mutluay'ın Almanya Programı Başladı

Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay, “Sürdürülebilirlik Odaklı Yerel Öz Yönetim ve İşbirliği Programı”na katılmak ve bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Almanya'da bulunuyor.

Mutluay, Almanya Dışişleri Bakanlığının daveti üzerine katıldığı “Sürdürülebilirlik Odaklı Yerel Öz Yönetim ve İşbirliği Programı”nın ilk gününde Eyalet Başkenti Hannover Belediye Başkanı Thomas Klapporth'u ziyaret etti. Karşılıklı sohbetin de gerçekleştiği ziyaret kapsamında, Türk-Alman kardeş şehirlerinin karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Başkan Yardımcısı Mutluay aynı gün, Hannover Belediyesi Ekonomi ve Çevre Dairesi Sürdürülebilirlik Bürosunun "Sürdürülebilir Belediye olmak yolunda geri dönüşüm ve atık yönetimi alanlarında görev, proje ve tedbirler" ile şehir sularından sorumlu "Stadtentwasserung" şirketinin "Oksijen ve Hidrojen Üretim Projesi" konulu sunumlarına katıldı.

Mutluay'ın, ziyaret, çalıştay ve teknik inceleme gezilerini kapsayan yoğun programlı Almanya ziyareti 14 Ekim tarihine kadar sürecek.


10.10.2023 09:40