Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Yaşasın Cumhuriyet…


Yaşasın Cumhuriyet…

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıldönümü, Çanakkale'de coşkuyla kutlandı. Tüm hafta boyunca düzenlenen çok çeşitli etkinliklerin ardından, 29 Ekim Pazar günü kentlilerin yoğun ilgi gösterdiği Fener Alayı ve sonrasında düzenlenen Doğukan Manço Konseri bayram coşkusuna renk kattı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında 18 Mart Stadyumu önünden başlayan Fener Alayına on binlerce kentli katıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın da yer aldığı yürüyüşte kent protokolü, sivil toplum kuruluşları, kurum ve kuruluşlar, başta olmak üzere çok sayıda vatandaş, 2023 metrelik Türk bayrağı ve Cumhuriyet Marşları eşliğinde fener alayı yürüyüşünü gerçekleştirdi.

Doğukan Manço'dan Alkış Alan 100. Yıl Performansı

Çanakkale Belediyesinin Cumhuriyetin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında organize ettiği Doğukan Manço konseri de kutlamalara ayrı bir renk kattı. Tango, Vals ve Zeybek gösterilerinin de yer aldığı performansta Manço'nun çaldığı Cumhuriyet Marşlarıyla da kentliler bayram coşkusunu doyasıya yaşadı. Doğukan Manço ayrıca, babası Barış Manço'nun 50 yıl önce Cumhuriyetin 100. Yılı için bestelediği eserin (Kayalarınoğlu) kendisi tarafından yapılan düzenlemesini de dinleyicilerle buluşturarak, Türk müziğinin unutulmaz ismi Barış Manço'nun hayalini de Cumhuriyetin 100. Yılında Çanakkale'de gerçekleştirdi.

Kentlilerin yoğun ilgi gösterdiği ve Cumhuriyet Bayramı coşkusunun doyasıya yaşandığı Doğukan Manço'nun performansı sonunda Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay, Manço ve performansta emeği bulunan Danshane Sanat Merkezi ekibine de Cumhuriyetin 100. Yılı için özel olarak hazırlanan seramik takdiminde bulundu.

Haberin Videosu için TIKLAYINIZ...


30.10.2023 14:48