Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü Mesajı


Kıymetli hemşerilerim;

Artan dünya nüfusu ve yaşadığımız zamanın getirdiği tüketim alışkanlıkları, tasarrufun önemini her geçen gün daha da artırmaktadır. Yaşadığımız dünyanın kaynakları sonsuz olmadığı gibi, bir sonunun olduğu da bilinen bir gerçektir. Buna en güncel ve yakınımızdaki örnek ise hem kentimiz hem de ülkemizin çeşitli bölgelerinde baş gösteren kuraklık sinyalleridir.

Tasarruf, yalnızca ilk akla gelen ekonomik boyutu ile değil, tüm canlı yaşamının bağlı olduğu yeryüzü kaynaklarının tamamı ile alakalı bir tutumdur. Yaşadığımız çevreye ve gelecek nesillere olan sorumluluğumuz nedeniyle tüm kaynaklarımızı doğru ve tutumlu kullanmalı, bilinçli tüketim alışkanlıklarımızı geliştirmeliyiz. Özellikle gelecek nesillerin yetişkinleri olacak çocuk ve gençlerimize örnek olunması amacıyla, bu anlayışın toplumsal olarak benimsenmesi de çok önemlidir.

31 Ekim Dünya Tasarruf Günü dolayısıyla, canlı yaşamını birebir ilgilendiren yeryüzü kaynaklarının sürdürülebilirliği adına tüketimlerimizde bilinçli ve tasarruflu olmanın önemini bir kez daha vurguluyor, saygılarımı sunuyorum.

Ülgür GÖKHAN
Çanakkale Belediye Başkanı


30.10.2023 14:40