Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Kent Müzesi Oyuncaklarınızı Bekliyor


Kent Müzesi Oyuncaklarınızı Bekliyor

Çanakkale Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 23 Nisan Tahta At Çocuk Şenliği etkinliklerine bu yıl Halk Bahçesi’nin yanı sıra farklı mekanlar da eklenecek. Şenlik kapsamında; Çanakkale Merkez mahallelerinde ve müzelerde birçok farklı etkinlik gerçekleştirilecek. Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi ise bu şenliğe oyuncak sergisi ile hazırlanıyor.

Sergi, 16-29 Şubat 2024 tarihleri arasında müzemize bağışlanacak olan veya yalnızca sergi süresince teslim edilecek oyuncaklardan oluşacak. Müzeye getirilen oyuncaklar, bağışlanmak veya sahibine geri teslim edilmek üzere hazırlanan iki ayrı tutanaktan uygun olanı ile teslim alınacak.

Oyuncağını müzede sergilemek isteyen herkese açık olan bu çağrının sonunda; İdare tarafından oyuncakların seçimi yapılacak. 

Oyuncakların seçimi; sergi kompozisyon bütünlüğüne, oyuncağın temiz ve sağlam olmasına, özgünlüğüne dikkat edilerek gerçekleştirilecek.

Süreç sona erdiğinde, seçilen oyuncakların listesinin Çanakkale Belediyesi tarafından kamuoyuna duyurusu yapılacak.

Oyuncaklar, 16-29 Şubat 2024 tarihleri ve 09.00-17.00 saatleri arasında Kent Müzesi ve Arşivi’nde toplanacaktır. (Pazartesi günleri müzemiz kapalıdır.)
15.02.2024 15:27