Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Kent içi Toplu Taşıma Filosuna Yeni Otobüsler Eklendi


Kent içi Toplu Taşıma Filosuna Yeni Otobüsler Eklendi

Çanakkale Belediyesi kent içi toplu taşıma filosuna katılan 4 otobüsün tanıtımı gerçekleştirildi.

Halk Otobüsleri Garajında gerçekleşen tanıtım törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları M. İrfan Mutluay, Handan Özyayla Kenar ve Özleyiş Çetin, CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Av. Muharrem Erkek, Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses, otobüs firması yetkilileri ile ilgili birim personelleri katıldı.

Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses, tanıtım etkinliğinde yaptığı açıklamada yeni otobüslerin özellikle yoğun olan üniversite hatlarında çalıştırılacağını kaydetti. 2024 model 12 metrelik alçak tabanlı otobüslerin engelli kullanımına uygun olduğunu belirten Gürses, otobüslerin 102 kişilik (26 koltuk – 76 ayakta yolcu) yolcu kapasitesine sahip olduğunu da kaydetti.

Yeni otobüslerin hayırlı olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, Çanakkale Belediyesine ait otobüs sayısının 23'e çıktığını belirterek, “Hedefimiz daha fazla sayıda otobüs almak ve toplu taşımada kapasiteyi artırmak. Hem kent büyüyor hem de yolcu sayısı artıyor. Bizim de toplu taşımayı teşvik etmemiz için araçlarımızı iyileştirmemiz lazım. Büyütmemiz ve iyileştirmemiz lazım. Bunlar elbette bütçe meselesi, bütçemiz olanak verdikçe yapıyoruz. Bu yıl yeni bütçeyle beraber 4 tane daha alabilme fırsatı bulduk. Otobüslerimizde kadın şoförü de teşvik ediyoruz. Şu an itibariyle belediyemizin bünyesinde 3 tane kadın şoförümüz var, 2 tane de özel halk otobüsleri bünyesinde var. Yeni otobüslerimizin de kente hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Tanıtım etkinliği katılımcıların yeni otobüsleri incelemesi ve bilgi alması ile sona erdi.


21.02.2024 15:32