Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

4. Kadın Oyunları Festivali, Çanakkaleli Tiyatroseverler ile Buluşacak


4. Kadın Oyunları Festivali, Çanakkaleli Tiyatroseverler ile Buluşacak

Türkiye'nin ve Avrupa'nın kadın temalı tek tiyatro festivali olan Kadın Oyunları Festivali bu yıl dördüncü kez gerçekleştiriliyor. Her geçen yıl daha da büyüyen festival, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Çanakkaleli tiyatro severler ile buluşacak. 

Sırası ile Ankara, Aydın, Bandırma, Konyaaltı, Çanakkale ve Ayvalık'ta yapılacak olan Kadın Oyunları Festivalinde yine kadın temalı, nitelikli tiyatro oyunları sahnelenecek. 

11 – 15 Mart 2024 tarihleri arasında Çanakkale Belediyesi Kültür Merkezi Salonu'nda sahnelenecek oyunlar ise şöyle; 11 Mart Pazartesi “Uysal Kadın”, 12 Mart Salı “Disko Topu”, 13 Mart Çarşamba “Mavi Müzikhol”, 14 Mart Perşembe “Mutlu Bir Romanın Aşk Hikâyesi” ve 15 Mart Cuma “Yan Rol”. Saat 21.00'de başlayacak olan oyunlara girişler ücretsiz ve davetiyesiz olacak. 

Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile dördüncü kez yapılacak olan; geçtiğimiz yıl festival gelirinin bir bölümünü depremden etkilenen kız çocuklarının eğitim masrafları için bağışlayan Kadın Oyunları Festivali, kültür-sanat projesi alanında Türkiye'nin önemli sosyal sorumluluk faaliyeti arasında gösterilmektedir.


26.02.2024 11:55