Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

“Kentte Bir Asrın Belediye Başkanları” Sergisi Ziyarete Açıldı


“Kentte Bir Asrın Belediye Başkanları” Sergisi Ziyarete Açıldı

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi ile ÇOMÜ Öğretim Üyesi Dr. Mithat Atabay ortaklığında hazırlanan, Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi'nde yer alan "Kentte Bir Asrın Belediye Başkanları" Sergisinin açılışı 27 Şubat 2024 Salı günü gerçekleştirildi.

Çok sayıda davetlinin katılımıyla Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivinde açılışı gerçekleşen serginin tanıtım ve sunumlarını da ÇOMÜ Öğretim Üyesi Dr. Mithat Atabay yaptı. Sergiyi çok beğendiğini ifade eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, “1923 tarihinden itibaren Çanakkale Belediye Başkanları, yani halk temsilcileri bize özgeçmişleriyle beraber sunuldu. Bu çalışma için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, bu çalışmalardan güzel bir de kitap oluşturulmuş. Bu çalışmalar bu kentin bellekleri. Uzun yıllar sonra, hepsi önemli birer belge haline gelecek. Bu anlamda, iyi ki Mithat hocamız var çünkü Çanakkale'nin bütün değerlerini teker teker bir araya getirip bize sunuyor” diye konuştu. Başkan Gökhan, Dr. Atabay ve sergide emeği geçenlere de teşekkürlerini iletti.

Geçmişten günümüze kentte görev yapan Belediye Başkanları ve Çanakkale'ye olan katkılarının anlatıldığı sergi 14 Nisan 2024 tarihine kadar Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivinde ziyarete açık kalacak.
28.02.2024 15:33