Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Zaferimizin 109. Yıldönümünde Aynı Gurur, Aynı Minnet, Aynı Coşkuyla…


Zaferimizin 109. Yıldönümünde Aynı Gurur, Aynı Minnet, Aynı Coşkuyla…

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 109. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkaleliler, düzenlenen fener alayı ve Haluk Levent konserinde bir araya geldi.

Zafer coşkusunu bir arada yaşamak adına düzenlenen etkinlikler arasında yer alan fener alayı, akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanından başladı. Fener Alayı yürüyüşüne Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir başta olmak üzere, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve odaların temsilcileri ile çok sayıda kentli katıldı. Cumhuriyet Meydanından başlayan fener alayı yürüyüşü, marşlar eşliğinde İskele Meydanına kadar sürdü.

Zafer Coşkusuna Haluk Levent Eşlik Etti

Fener alayının hemen ardından, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 109. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Haluk Levent konseri ise binlerce kentliyi bir araya getirdi. Sevilen şarkılarını kendisini izlemeye gelen kentlilerle hep bir ağızdan seslendiren Haluk Levent, Çanakkalelilerin zafer coşkusuna eşlik etti.

Konser sırasında sahneye çıkan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Haluk Levent'i bir kez daha Çanakkale'de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtirken, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitleri rahmetle andığını ve Çanakkale Deniz Zaferini bir kez daha kutladığını belirtti. Levent'e konser için teşekkürlerini sunan Başkan Gökhan aynı zamanda seramik takdiminde de bulundu.

Renkli görüntülere sahne olan konserin finali ise binlerce kentlinin coşkuyla eşlik ettiği İzmir Marşı'yla gerçekleşti.19.03.2024 10:17