Sayfa yükleniyor

HABERLER

Ara

Kurban Satış ve Kesim Alanında Hazırlık Çalışmaları Devam Ediyor


Kurban Satış ve Kesim Alanında Hazırlık Çalışmaları Devam Ediyor

16 – 19 Haziran 2024 tarihlerini kapsayan Kurban Bayramına yönelik, kentlilerimizin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurban alım ve kesim işlemlerini yapabilmesi amacı ile Çanakkale Belediyesi tarafından Kurban Satış ve Kesim Alanındaki hazırlık çalışmaları devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi tarafından altyapısı hazırlanmış olan İsmetpaşa Mahallesi Metin Oktay Caddesi üzerindeki (Eski Beton Santrali mevki) Kurban Satış ve Kesim Alanında kentlilerin güvenli bir şekilde kurbanlıklarını alabilmeleri ve kesim işlemlerini yapabilmeleri amacı ile alanda gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, yabani otların temizliği, hizmet binası ve kesim alanı temizliği, yağmur suyu ızgaralarının temizliği gerçekleştirildi.

Öte yandan alandaki düzenin sağlanabilmesi amacı ile peron ve yol çizgileri de çekildi. Temizlik ve hijyen amacıyla önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemlerinin ardından alan kentlilerin hizmetine açılacak.

Kurban Satış ve Kesim Alanında yürütülen çalışmaları Belediye Başkan Yardımcısı Emrah Eroğlu da yerinde inceleyerek, gerçekleştirilen ve planlanan faaliyetlere ilişkin yetkililerden bilgi aldı.


06.06.2024 14:45