Sayfa yükleniyor

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Mesajı...


Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Mesajı...

Sanat; özgür ve özgün düşüncelerin, yaratıcılığın, hayal gücünün çeşitli yollarla dışavurumudur. Sanatın en kıymetli alanlarından biri olan tiyatronun ise, dünden bugüne her zaman eğiten, düşündüren, sorgulatan bir yanı olmuş; perdeler daima bu sorumluluk bilinciyle açılmıştır. Karakterlerden dekorlara kadar sahnede bulunan her şey izleyicilerine bir mesaj iletmiş, farklı duygular hissettirmiş; bu yönüyle de tiyatro, insandan insana önemli bir iletişim aracı olmuştur.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi; sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Sanat gerçekten de gelişen ve gelişmekte olan toplumların en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Bu anlamda tiyatro da sanatın toplum üzerindeki işlevselliğine çok önemli katkılar sunmaktadır.

Barışın Kenti Çanakkale'de bizler de sanata ve sanatçıya büyük önem vermekte, kentlilerimizi her ay tiyatro oyunları ile buluşturmaktan büyük keyif almaktayız. Bu etkinliklerimizi bugüne kadar büyük ilgiyle takip eden hemşerilerime teşekkür eder, sağlıklı günlerde yeni tiyatro oyunlarında buluşmayı temenni ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle; toplumların özgür, birleştirici ve eğitici sesi olan tiyatro sanatına emek veren, bizleri bu güzel dünya ile buluşturan herkese şükranlarımı sunuyor; içinde bulunduğumuz bu zor günlerin atlatılıp, perdelerin bir an önce yeniden umuda ve aydınlığa açılmasını gönülden diliyorum. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kutlu olsun…

Saygılarımla 

Ülgür Gökhan

Belediye Başkanı