Sayfa yükleniyor

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı


Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basar, işgallerin gölgesi altındaki bir ülkenin kurtuluş meşalesini yakacak olan Önder. “Doğum günüm” dediği 19 Mayıs’ta vardığı Samsun’da kendisi ile birlikte milli mücadelenin kıvılcımları da düşmüştür artık Anadolu’ya.

O büyük Önder; Mustafa Kemal Atatürk, milleti ile birlikte bağımsızlık ve milli egemenlik için omuz omuza vererek Kurtuluş mücadelesine başlamış; onların eşi benzeri görülmemiş inanç, azim ve vatan sevgileri, hür ve aydınlık günlere kavuşturmuştur vatanı.

Bağımsızlığını kazanan bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak olanlar ise gençlerden başkası değildir şüphesiz. “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Atatürk, milli mücadele günlerinin başlangıcı olan ve bu nedenle sorumluluğu kıymetli ve büyük 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmiştir. Çünkü yarını, geleceği inşa edecek olan gençlerdir ve unutulmamalıdır ki aydınlık bir gelecek için de gençlerimizin bugünkü yollarına çağdaş bir eğitimle, bilimle, sanatla, sporla ışık tutulması hepimiz için önemli bir vazifedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bundan tam 101 yıl önce Samsun’da alevlenen milli mücadelenin ilk günkü heyecanını bizlere hissettiren 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, içinde bulunduğumuz zorlu süreçte evde kalmak zorunda olsalar da gençlerimizin hem sağlıklı günler hem de aydınlık yarınlarımızın öncüleri olacaklarına gönülden inanıyorum. Bu vesileyle, 101 yıl önceki bu büyük aydınlanmanın mimarı ve 101 yıldır izinden şaşmadığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Saygılarımla 

Ülgür Gökhan

Belediye Başkanı