Sayfa yükleniyor

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın Ramazan Ayını Karşılama Mesajı


Değerli Hemşerilerim;

Bir kez daha Ramazan ayına ulaşmanın manevi huzurunu yaşadığımız günlerdeyiz. Bu günleri önemsiyor; paylaşımların, dayanışmanın daha da arttığına inanıyorum.

İslam dini hayatın her noktasında barışı, dayanışmayı ve kardeşliği vurgulamakta ve emretmektedir. Ancak son yıllarda emperyalist ülkelerin kanlı elleri İslam ülkelerinin üzerindedir. Çeşitli gerekçeler ile gözü dönmüş bu devletler İslam coğrafyasında sivilleri ve hatta çocukları öldürmektedir. Ramazan Ayını heyecanla beklediğimiz bu günlerde, gözü dönen ülkelerden bir tanesi olan İsrail, yıllardır sürdürdüğü katliamlara bir yenisini eklemiş onlarca Filistinliyi vahşice öldürmüştür.

Dün olduğu gibi bugün de Filistin’den çocukların ve masum sivillerin feryatları yükselmektedir. 1969 yılının haziran ayında bir grup genç, Filistin’den yükselen sesi duymuş ve bu topraklara giderek Filistinlilerin özgürlük ve bağımsızlık mücadelelerinde yanlarında olmuşlardır.

Bu gençlerden bir tanesi hayatının baharında asılarak yaşamına son verilen Deniz Gezmiş idi. Dün olduğu gibi bugün de bizler bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi veren Filistinli kardeşlerimizin yanlarındayız.

Bu duygu ve düşünceler ile Filistin’de hain saldırılar sonucu hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Ülkemizde ve tüm dünyada; barış, huzur ve kardeşliğin hakim olmasını diliyor, tüm hemşerilerimi ve herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.


Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı