Sayfa yükleniyor

Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı


Zaman hızla akıp gidiyor, yine bir ocak ayında gazetecilerimizin haklarına dikkat çekiyor, bu konuda bir nebze olsun farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Üzgünüm ki geçirdiğimiz seneler bu haklar adına çok da olumlu gelişmeler getirmiyor.

Bugün yüreğimiz buruk da olsa basın emekçilerimizin gününü kutluyoruz. Çünkü biliyoruz ki bugün özgür, laik ve çağdaş bir toplum ümidiyle zorlu mücadelelerine devam ediyor emekçilerimiz. Halkımızın doğru haber almaya ihtiyacının giderek arttığı günümüzde gazetecilerimizin vazifesi daha da zorlaşıyor. Oysa özgür basın, aydınlık bir toplumun en temel taşıdır. Demokrasinin ve özgürlüklerin ayrılmaz bir parçasıdır. Bir toplumun güçlü olabilmesi ve aydınlık günlere ulaşabilmesinin temelinde özgür basın vardır. İşte bu bilinçte, basın emekçilerimizin ve tüm gazetecilerin, özgürce, sağlıklı koşullar altında, hiç bir baskı altında kalmadan, şiddet görmeden yazmalarını ümit ettiğim yeni bir döneme daha giriyoruz. Gazetecilerimizin düşüncelerinden dolayı tutuklanmadığı bir ülke ve dünya, parmaklıklar arkasında olan gazetecilerimize adalet diliyorum.

Tüm basın emekçilerini zor şartlar altında gösterdikleri çaba için tebrik ediyor, Barışın ve Özgürlüklerin Kenti’nden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum.Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı